Konaklama

Üniversitemizin kendine ait bir yurdu bulunmamaktadır. Yerleşkede bulunan yurtlarda kalanların dışında bazı öğrenciler yerleşkelere yürüme mesafesinde ya da kısa bir otobüs yolculuğuyla varılacak kadar yakında bulunan özel yerlerde kalmayı tercih etmektedirler. Edirne’de 1+1, 2+1 apartların sayısı gün geçtikçe artmakta ve genellikle öğrenciler daha çok buralarda kalmayı tercih etmektedirler.

Selimiye Öğrenci Yurdu ve Edirne Kız Öğrenci Yurdunun -erkek öğrencilere ait olan bir bloğu hariç- tümü Balkan Yerleşkesinde bulunmaktadır ve kapasitesi kız öğrenciler için toplam 2406, erkek öğrenciler için 1360’dır. Her iki yurdun da sosyal tesisi mevcuttur ve yönetimi Kredi ve Yurtlar Kurumu’na aittir. Erkek yurdunda odalar 2-3-4-5 kişilik; kız yurtlarında ise 1-3-4-6 ve 8 kişiliktir.

Edirne merkez dışında yüksekokulların bulunduğu Havsa, Uzunköprü ve Keşan ilçelerinde de Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından idare edilen özel statülü yurtlar mevcuttur. Havsa Kız Yurdu 102 kişilik kapasiteye sahiptir. Uzunköprü Kız Yurdu ise 512 kişiyi barındırmaktadır. Keşan’daki yurt ise 170 erkek; 360 kız öğrenci kabul etmektedir.

Trakya Üniversitesi Armağan Dönertaş Engelliler Oteli ve Balkan Kongre Merkezi Misafirhanesi’nde toplam 87 kişiye konaklama hizmeti verebilmektedir.

Bu içerik 11.02.2014 tarihinde yayınlandı ve toplam 10924 kez okundu.