Öğrenim Olanakları

Bölge Üniversitesi konumunda olan Trakya Üniversitesi, kuruluşunda Edirne, Tekirdağ, Kırklareli ve Çanakkale’deki yerleşim alanlarındaki birimleriyle eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmekteydi. Trakya Üniversitesi kurulduğu yıllarda 24.650 m2 kapalı alanı bulunan Ayşekadın ve Balkan yerleşkelerinde eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmüş, yıllar içerisinde büyüyerek birimlerini, dolayısıyla yerleşkelerinin sayılarını arttırmıştır.

İlk yıllarda Edirne merkez ilçede Ayşekadın yerleşkesi ile Balkan Yerleşkelerine sahip olan Trakya Üniversitesi, bu yerleşkelerde bulunan araziler üzerine inşa ettirdiği eğitim, kültür ve sosyal yapılarıyla gelişerek büyümüştür.

Bugün, 20 Uygulama ve Araştırma Merkezini bünyesinde bulunduran Trakya Üniversitesi; laboratuvarlarda, ders sınıflarında, amfilerde kullanılan en son teknoloji ile beraber, 1492 öğretim elemanı ile dünya ölçeğinde, kaliteli bir eğitim vermektedir.  

25 Kasım 2013 tarihinde kurulmuş olan Trakya Üniversitesi Teknoloji Araştırma, Geliştirme ve Uygulama Merkezi (TÜTAGEM)’nin sahip olduğu Sağlık Bilimleri, Enstrümental Analiz, Yakıt Analiz, Makine ve Malzeme Mühendisliği, Çevre Analiz, Genetik ve Sitotoksite, Gıda ve Görüntüleme laboratuvarları en gelişmiş cihazlarla donatılmış ve eğitim için gerekli olan her türlü araç sağlanmıştır.

Haftanın 7 günü 24 saat açık olan Kütüphane, Trakya Üniversitesi öğrencilerinin araştırma yapmak için uygun olduğu her saat kütüphane hizmetlerinden yararlanabilmelerine imkan tanımaktadır.

Bugün, Edirne merkez ve ilçelerindeki birimleriyle eğitim-öğretim faaliyetlerini farklı yerleşkelerde sürdürmektedir. Bu yerleşkeler ve yerleşkelerin yerleşim planı aşağıda belirtilmektedir.

Trakya Üniversitesi Yerleşkeleri ve Yerleşkelerde yer alan birimleri görmek için tıklayınız.

Bu içerik 11.02.2014 tarihinde yayınlandı ve toplam 1713 kez okundu.